Tihić: Bosna klizi u haos

Izvor: B92, 10.Jul.2012, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tihić: Bosna klizi u haos

Bosna i Hercegovina klizi u haos, a jedini način da se izbegne dalje pogoršanje stanja je intervencija međunarodne zajednice.

Ovakvu prognozu daje predsednik Stranke demokratske akcije Sulejman Tihić.

Tihić tvrdi da je očigledno kako je nova parlamentarna većina u BiH odlučila da po svaku cenu preuzme vlast i da stavi pod svoju kontrolu sve značajnije finansijske resurse.

I to na način koji krši zakon i ustav.

"Čini se da idemo u stanju >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << haosa i da će se Kancelarija Visokog predstavnika ipak morati da se umeša i da spreči da kriza preraste u haos", kazao je Tihić.

Posebno se obrušio na svoje političke priotivninike tvrdeći kako je ta stranka od formiranja nove vlade pokušala da marginalizujei SDA, tvrdeći da je uz to na pozicije u vladi i javnim preduzećima imenovala "nekompetentne osobe, bez dovoljno stručnog i političkog iskustva ili pak osobe pravosnažno osuđene za nezakonito poslovanje i zloupotrebu položaja u javnim preduzećima pa do osoba koje imaju falsifikovane doktorate" .

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.