“Tesla” gradi fabriku u Meksiku

Izvor: Capital.ba, 01.Mar.2023, 18:05

“Tesla” gradi fabriku u Meksiku

MEKSIKO SITI – Predsjednik Meksika Andres Manuel Lopez Obrador izjavio je u utorak da se kompanija za električne automobile “Tesla” obavezala da izgradi fabriku u Montereju, industrijskom centru u sjevernoj državi Nuevo Leon, prenijela je agencija AP. FOTO: Pixabay Lopez Obrador je rekao da je mu je izvršni direktor “Tesle” Ilon Mask to obećao tokom telefonskog razgovora u ponedjeljak. Meksički predsjednik je ranije isključio sjevernu državu Nuevo Leon kao potencijalnu lokaciju za >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << izgradnju fabrike, jer je taj region pretrpio ozbiljnu nestašicu vode. Međutim, kako je naveo, Maskova kompanija je ponudila da će preuzeti “niz obaveza za rješavanje tog problema“, prenijela je agencija Tanjug. Чланак “Tesla” gradi fabriku u Meksiku се појављује прво на Capital.ba - Informacija je capital.

Nastavak na Capital.ba...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.