Teško ostvarivi ciljevi za Rajaner

Izvor: B92, 04.Sep.2013, 14:42   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Teško ostvarivi ciljevi za Rajaner

Dablin -- Irski avio-prevoznik Rajaner do kraja tekuće fiskalne godine će teško ostvariti svoje poslovne ciljeve.

Naime, konkurencije primorava Rajaner da održava niske cene, dok istovremeno politika štednje u Evropi i depresijacija funte negativno utiču na aktivnost ove kompanije.

Kako prenosi Rojters, ovaj avio-prevoznik koji obično posluje uspešnije od očekivanja stručnjaka, ukoliko se postojeća tendencija nastavi, ostvariće godišnji neto profit u iznosu od oko >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 570 miliona evra, dok je predviđeni iznos bio 570 do 600 miliona.

Jutros je na berzi u Dablinu, vrednost akcija Rajanera opala za 13,6 odsto, kao posledica ovog saopštenja.

U skadu s padom rezervacija, ova niskobudžetna avio-kompanija namerava da za tekuću fiskalnu godinu smanji svoje kapacitete na 81 milion sedišta, sa 81,5 miliona iz prošle godine, ali isto tako je i planirala agresivne promocije u Velikoj Britaniji, Skandinaviji, Španiji i samoj Irskoj.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.