Izvor: Blic, 22.Feb.2003, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Teška otplata dugova
Teška otplata dugova
BEOGRAD (Tanjug) - Ministar ekonomije vlade u senci Demokratske stranke Srbije Danijel Cvjetičanin upozorio je da će tokom 2005. godine Srbija zapasti u finansijsku krizu jer će nerazvijena privreda morati da otplaćuje anuitete spoljnog duga od skoro milijardu dolara godišnje.
Na konferenciji za novinare Cvjetičanin je istakao da industrijska proizvodnja i standard građana stagniraju zato što je privredni ambijent loš i institucije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sistema neadekvatne. On je naveo da će dospele rate rasti progresivno i 2008. godine dostići oko 1,5 milijardi dolara, ili oko 18 odsto bruto nacionalnog proizvoda. Prema njegovoj oceni, najveću krivicu za takvo stanje snosi aktuelna Vlada Srbije, koja se ne trudi i ne želi da otkloni prepreke za zamah privrede.
'Javnost mora znati šta nas čeka. Ako se ne otvori put privatnoj inicijativi, počeće finansijska kriza tokom 2004. i 2005. godine', upozorio je Cvjetičanin.










