Izvor: S media, 12.Apr.2010, 13:29 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Tadić sutra u Mostaru na Sajmu privrede
Predsednik Srbije Boris Tadić prisustvovaće sutra u Mostaru otvaranju Medjunarodnog sajma privrede "Mostar 2010", čiji je partner Srbija.
Sajam će biti otvoren od 13. do 17. aprila, a iz Srbije će biti predstavljeno oko 50 preduzeća.
Tokom Medjunarodnog sajma privrede, u Mostaru će biti održani i Sajam turizma i Sajam knjige i grafičke industrije.
Kako su najavili organizatori, tokom sajma biće održan i veliki broj stručnih skupova i konferencija, >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << od kojih su najznačajniji Privredni forum "Ekonomska saradnja Srbije i BiH u okviru Cefte", a biće predstavljena i privreda italijanskog regiona Abruco, kao i medjunarodna konferencija "Koridor Vc - evropska budućnost BiH".
Ambasador Srbije u BiH Grujica Spasović izjavio je kako je njegovoj zemlji velika čast što joj je ponudjeno da bude zemlja partner sajma.
"Sajam doživljavamo kao veliku šansu za povezivanje privreda BiH i Srbije, kao i šansu za otvaranje novih mostova i puteva zajedničkoj saradnji", istakao je Spasović.














