Švajcarci traže mašinovođe

Izvor: GdeInvestirati.com, 20.Apr.2015, 12:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Švajcarci traže mašinovođe

BERN - Švajcarskoj železnici (SBB) nedostaju mašinovođe i u za njima je u potrazi i u inostranstvu, tvrdi dnevnik "Noje ciriher cajtung" (NZ Z).

Prema SBB, "tržište mašinovođa u Švajcarskoj je isušeno", pa se osoblje regrutuje iz inostranstva, pre svega iz Nemačke.

Nedostatak mašinovođa bio je vidljiv već duže vreme, a još u novembru prošle godine javnost je saznala da SBB-u, u određenim centrima, nedostaje do 50 mašinovođa dnevno, >> Pročitaj celu vest na sajtu GdeInvestirati.com << jer tokom protekle dve godine nije dovoljno mašinovođa obučeno.

Da bi se taj nedostatak kratoročno prebrodio SBB želi da svoje mašinovođe vati iz penzije.

Dugoročno, SBB ima za cilju podsticanje obuke za mašinovođe i ove godine, umesto 107, treba da bude obučeno 169 mašinovođa.

Nastavak na GdeInvestirati.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta GdeInvestirati.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta GdeInvestirati.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.