Izvor: B92, 23.Feb.2014, 14:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Suvo vreme ne pogoduje usevima
Loznica -- Toplo i suvo vreme, neuobičajeno za ovo doba godine, ne pogoduje rastu i razvoju ozimih useva, saopšteno je iz Poljoprivredne stanice u Loznici.
Ovakvo vreme bez dovoljno padavina, dovodi do razvoja bolesti na biljkama i pojačane aktivnosti glodara, koji čine znatnu štetu na usevima.
Ako uskoro ne bude obilnijih padavina, moglo bi doći i do problema kod pripreme zemljišta za setvu jarih useva, upozorili su stručnjaci te stanice.
Oni su preporučili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ratarima da prilikom prihranjivanja pšenice azotnim djubrivima, koje je u toku, količinu prihrane prilagode stanju useva.
U srednjepodrinjskom ataru pšenicom, najzastupljenijom ozimom žitaricom, jesenas je zasejano 3.000 hektara, što je manje nego prethodne godine kada je posejano 3.850 hektara.
Poljoprivredna stanica u Loznici pokriva i tri susedne opštine - Mali Zvornik, Ljuboviju i Krupanj.
Suvo vreme ne pogoduje usevima
Izvor: Akter, 23.Feb.2014
Toplo i suvo vreme, neuobičajeno za ovo doba godine, ne pogoduje rastu i razvoju ozimih useva, saopšteno je iz Poljoprivredne stanice u Loznici







