Izvor: B92, 01.Dec.2009, 13:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Suficit sa zemljama CEFTA

Beograd -- Srbija je u prvih 10 meseci ove godine imala suficit od 1,17 milijardi dolara u razmeni sa zemljama-članicama Sporazuma CEFTA.

Kako je saopštio Republički zavod za statistiku, takav bilans je ostvaren uglavnom zahvaljujući izvozu poljoprivrednih proizvoda: žitarica, proizvoda od žitarica i pića. Ukupan izvoz Srbije u zemlje CEFTA od januara do oktobra ove godine imao je vrednost 2,16 milijardi dolara, a uvoz 989 miliona.

Srbija je iz regiona CEFTA najviše >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << uvozila gvožđe i čelik, električnu energiju i proizvode od nemetalnih minerala, objavio je Zavod za statistiku.

Članice Sporazuma o slobodnoj trgovini u jugoistočnoj Evropi (CEFTA) su: Albanija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Hrvatska, Makedonija, Moldavija, Srbija i, u ime Kosova, UNMIK.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.