Izvor: B92, 04.Jun.2012, 17:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Suficit Srbije sa CEFTA 365 mil.$
Beograd -- Srbija je u prva četiri meseca 2012. ostvarila suficit u razmeni sa zemljama CEFTA od 364,7 miliona dolara, što je rezultat uglavnom izvoza agrarnih proizvoda.
Srbija je u zemlje CEFTA od januara do aprila najviše izvozila žitarice, proizvode od njih, razne vrste pića, gvožđe i čelik, a najviše je uvozila kameni ugalj, koks i brikete, gvožđe i čelik, struju, kao i povrće i voće.
Izvoz Srbije, za posmatrani period, iznosio je 840,7 miliona dolara, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << a uvoz je bio 476 miliona, što znači da je pokrivenost uvoza izvozom iznosila 176,6 odsto.
Srbija je u 2011. godini ostvarila suficit u razmeni sa zemljama CEFTA od oko 1,5 milijardi dolara, što je, takodje, bio rezultat uglavnom izvoza poljoprivrednih proizvoda.
Region CEFTA je jedno od retkih tržišta sa kojima Srbija ima kontinuirani suficit u razmeni, odnosno na koje više izvozi nego što uvozi, i prema učešću u ukupnom izvozu Srbije, to tržište je drugo po značaju, posle tržišta EU.
Suficit zahvaljujući poljoprivredi
Izvor: Šumadija Press, 04.Jun.2012
Srbija je u prva četiri meseca 2012. ostvarila suficit u razmeni sa zemljama CEFTA od 364,7 miliona dolara, što je rezultat uglavnom izvoza poljoprivrednih proizvoda, pokazali su podaci Republičkog zavoda za statistiku.














