Sud vraća Kvantas na pistu

Izvor: B92, 31.Okt.2011, 12:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sud vraća Kvantas na pistu

Sidnej -- Australijska aviokompanija "Kvantas" ponovo će danas uspostaviti letove nakon što je nezavisni sud naložio da se trajno okonča spor sa sindikatima zaposlenih.

Sindikati su štrajkovali tokom vikenda.

Presudom suda, koji je zadužen za rešavanje industrijskih sporova, sindikatima je naloženo da se vrate za pregovarački sto i postignu dogovor u roku od 21 dana. U suprotnom, suočiće se sa obavezujućom arbitražom.

Direktor kompanije Alan Džojs izjavio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je da će letovi "Kvantasa" biti uspostavljeni do popodneva po ograničenom rasporedu, nakon što su tokom vikenda svi međunarodni i domaći letovi bili obustavljeni.

"Letovi će se progresivno uspostavljati od popodneva. Skoncentrisani smo na to da red letenja što pre vratimo u normalu", kazao je Džojs, javio je Bi-Bi-Si (BBC).

Kompanija i članovi sindikata su u sporu od avgusta otkako je "Kvantas" najavio planove o restrukturiranju svog poslovanja i premeštanju nekih poslova u Aziju.

To bi verovatno značilo da će biti otpušteno skoro 1.000 radnika, od ukupno 35.000 zaposlenih.

Džojs je izrazio uverenje da će sada, kada je ovo pitanje u rukama nezavisnog suda, kompanija i sindikati zajedno uspeti da nadju rešenje.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.