Izvor: Blic, 02.Apr.2001, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Struja skuplja od maja
Struja skuplja od maja
BEOGRAD - Elektrodistributivna preduzeća od danas će početi sa očitavanjem brojila u domaćinstvima i obračunom utrošene struje u zimskom periodu po trenutno važećim cenama. Isto tako, i iznosi aprilske akontacije, koja će biti poslata uz obračun, izračunaće se na osnovu sadašnjih cena - potvrđeno je 'Blicu' u EPS-u. U Elektrodistribuciji Srbije kažu da do danas još uvek nisu dobili nikakav odgovor ni stav Vlade i Ministarstva za energetiku >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << povodom predloga novog tarifnog sistema, koji je EPS poslao pre desetak dana.
Ministar finansija Božidar Đelić najavio je tokom zasedanja Skupštine da će se nova viša cena struje primenjivati tek od maja, kako bi se odložio i umanjio udar na rast cena. G.K.











