Izvor: B92, 20.Sep.2013, 15:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Strateški plan za regionalni razvoj
Beograd -- Srbija mora da razvije strateško planiranje i strateški način razmišljanja kada je u pitanju lokalni i regionalni razvoj.
To je ocenjeno na sastanku ministra regionalnog razvoja i lokalne samouprave Igor Mirović i ambasadora SAD Majkla Kirbija.
Kako se navodi na sajtu Ministarstva, Mirović je sa Kribijem, pored unapređenja saradnje dve zemlje, razgovarao i o budućim pravcima regionalnog razvoja Srbije i načinima da se unaprede kapaciteti u lokalnim samouprava.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Mirović je istakao da će Nacionalni plan regionalnog razvoja znatno unaprediti koordinaciju između institucija na nacionalnom nivou, kada su u pitanju resorne politike koje se odnose na regiononalni razvoj.
Time će biti stvoren jedinstven okvir za regionalni razvoj Srbije, usaglašeni ciljevi, ali i lokalne i regionalne politike.
Ambasador Kirbi je istakao da lokalne samouprave u Srbiji jesu pouzdan partner, ali da je nepohodno da unapređuju svoje kadrove kako bi u budućnosti mogle efikasno da apliciraju i koriste sredstva Evropske unije.
Srbiji je veoma značajna podrška Američke agencije za međunarodni razvoj (USAID), naglasio je ministar i dodao da će projekat koji se realizuje u saradnji sa ovom organizacijom, a čiji je cilj jačanje sektora malih i srednjih preduzeća na jugu i jugozapadu Srbije, biti nastavljen.
Strateški plan za regionalni razvoj
Izvor: B92, 20.Sep.2013
Beograd -- Srbija mora da razvije strateško planiranje i strateški način razmišljanja kada je u pitanju lokalni i regionalni razvoj...To je ocenjeno na sastanku ministra regionalnog razvoja i lokalne samouprave Igor Mirović i ambasadora SAD Majkla Kirbija...Kako se navodi na sajtu Ministarstva,...


