Izvor: S media, 03.Sep.2009, 12:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Start proizvodnje u Petrohemiji
Rukovodstvo pančevačke Petrohemije i predstavnici tri reprezentativna sindikata ove kompanije zajedno rade na stvaranju uslova za planirani start proizvodnje sredinom septembra, kao i na pravljenju liste tehnološkog viška za više od 500 ljudi.
Predsednik Samostalnog sindikata Petrohemije Miša Faraga izjavio je, medjutm, da su članovi tog sindikata još u štrajku jer nije promenjen celokupan menadžment kompanije, kao što je obećano, a dosta radnika koji su označeni >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << kao tehnološki višak su nezadovoljni, jer nije jasno da li će ostvariti svoja prava na birou rada i dobiti zaostale zarade, naknade i primanja.
"Do sada je pristiglo 60 žalbi na listu tehnološkog viška jer je mnogo toga nepoznato. Ako se uskoro to ne raščisti sindikat će bojkotovati ceo postupak oko otpuštanja radnika i ponovnog pokretanja proizvodnje", kaže Faraga.
Sednica Upravnog odbora kompanije je zakazana za sutra i tada bi trebalo da budu potvrdjene konačne liste radnika koji napuštaju Petrohemiju i usvojena nova sistematizacija. Po tom dokumentu trebalo bi da se ukinu 503 radna mesta na kojima je do sada radilo 570 zaposlenih.






