Standard&Poors: Austrijski bankarski sektor u problemima

Izvor: SEEbiz.eu, 10.Sep.2015, 09:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Standard&Poor's: Austrijski bankarski sektor u problemima

BEČ - Austrijske banke naići će u sljedećih nekoliko godina na daljnje probleme, ocjenjuju stručnjaci rejting agencije Standard&Poor's.

Velika slabost gotovo svih austrijskih banaka je kapital. Razlika u odnosu na velike banke konkurente u Europi pogoršana je od 2014. godine, kazali su stručnjaci u srijedu novinarima u Beču, prenose austrijski mediji.

S obzirom na strukturnu prekapacitiranost na austrijskom bankarskom tržištu, slabosti zarada i nepovoljnu strukturu >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << troškova, u S&P-u tvrde da je austrijski bankarski sektor nestabilan.

Usljed niskih kamata na tržištu, problema na Istoku, povećava se pritisak za generiranje prihoda na domaćem tržištu, pa konkurentski pritisci ponovo rastu. Može se dogoditi, procjenjuje S&P, da bi neke banke mogle biti u nevolji, odnosno da neće moći generirati dovoljno prihoda za pokriće troškova ili za obnavljanje kapitala.

Ipak, stečajeve ili neuspjehe austrijskih banaka u S&P ne očekuju.

"Bankarsko tržište nije nestabilno u smislu da očekujemo stečajeve", rekla je S&P-ov rejting manager Anna Lozmann Markus Schmaus.

"Vidimo teškoće za banke".

Novi regulatorni zahtjevi osiguravaju da regulatori interveniraju u ozbiljnim slučajevima mnogo ranije. Konsolidacija (tj. val pripajanja) očekuje se već dugo, ali do sada nije viđena.

Nastavak na SEEbiz.eu...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.