Šta će Bugarska da radi bez Belene?

Izvor: S media, 06.Dec.2011, 11:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šta će Bugarska da radi bez Belene?

Elektroprenosna mreža Bugarske, kompanija koje upravlja mrežom visokog napona u planu razvoja do 2020. godine razradilo je dve varijante, jednu sa izgradnjom "Belene" i drugu, bez nuklerake.

Čak Noris donosi milione Bugarskoj

Energija iz blata

U slučaju da bude izgrađena druga atomska centrala u zemlji Bugarska će godišnje imati viška od 8.000 do 12.000 gigavatčasova struje i u tom slučaju je neohodno da potpiše dugoročne ugovore >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << o izvozu sa drugim državama.

Druga varijanta nadokande struje predviđa modernizaciju termoelektrana, saglasno ekološkim zahtevima i produženje blizu 2.000 megavatnih kapaciteta do 2020. godine.

(Tanjug foto:Guliver/Thinkstock)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.