Izvor: B92, 13.Maj.2015, 16:40 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbijagas osniva dva nova preduzeća
Generalni direktor Srbijagasa Dušan Bajatović izjavio je da će, u procesu restrukturiranja, Srbijagas osnovati dva nova pravna lica.
On je istakao da će nova preduzeća u potpunosti biti u vlasništvu tog javnog preduzeća.
"Ne radi se o svojinskom razduživanju, nego se radi o pravnom razduživanju dva dela preduzeća", rekao je Bajatović na Poljoprivrednom sajmu u Novom Sadu.
On je istakao da je postignut dogovor i dobijena potvrda od evropske Energetske >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zajednice i Energetske zajednice jugoistočne Evrope oko restrukturiranja Srbijagasa.
"Biće izdvojeni transport i distribucija gasa, uključujući i trgovinu gasom", istakao je Bajatović.
On je dodao da će skladište gasa u Banatskom dvoru i investicije, koje to preduzeće sada realizuje sa državom Srbijom, ostati posebno pravno lice.
Bajatović: Srbijagas osniva dva nova preduzeća
Izvor: NoviMagazin.rs, 13.Maj.2015
Generalni direktor Srbijagasa Dušan Bajatović izjavio je danas da će, u procesu restrukturiranja, Srbijagas osnovati dva nova pravna lica, koja će u potpunosti biti u vlasništvu tog javnog preduzeća..."Ne radi se o svojinskom razduživanju, nego se radi o pravnom razduživanju dva dela preduzeća",...










