Srbija će ostati bez mineralne vode?

Izvor: NoviMagazin.rs, 03.Dec.2014, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija će ostati bez mineralne vode?

Ukoliko bi Vlada Srbije usvojila povećanje naknade za upotrebu voda, ono bi dovelo do daljeg pada prodaje, a samim tim i proizvodnje, što bi kao efekat imalo i smanjenje prihoda budžeta Republike Srbije.

To je zajednički je stav kompanija članica Udruženja industrije mineralnih voda Srbije, koje traže da se rastereti njihovo poslovanje.

Predsednica Udruženja industrije mineralnih voda Zorica Vukčević, istakla je da bi se smanjenjem ili bar "zamrzavanjem" taksa >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << zaustavio dalji pad proizvodnje mineralnih voda, što bi dovelo do većeg priliva u budžet Republike Srbije.

"Proizvođači flaširanih voda ne beže od plaćanja naknade, ali u razumnom okviru, koji ne ugrožava opstanak proizvodnje, a samim tim i radnih mesta, posebno u manje razvijenim sredinama poput Aranđelovca, Surdulice, Bujanovca i Kuršumlije", kazala je Zorica Vukčević.

Koordinator za regulatorne reforme NALED Ana Knežević Bojović istakla je da je preporuka te organizacije donošenje zakona o naknadama za upotrebu javnih dobara, među kojima je i voda, koji bi jasno definisao kriterijume za određivanje visine naknada.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.