Slovenački energetski superholding

Izvor: B92, Beta, 16.Apr.2009, 11:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenački energetski superholding

Ljubljana -- Slovenačko ministarstvo privrede planira osnivanje preduzeća koje bi ujedinilo dva nacionalna energetska stuba - Holding Slovenske elektrane i Gen Energiju.

Novi "superholding" bi trebalo da preuzme realizaciju investicija u slovenačkom elektroenergetskom sistemu, pored ostalog izgradnju šestog bloka Termoelektrane Šoštanj koja bi bila građena od dobitka oba energetska stuba.

Prema mišljenju izvora bliskih ministarstvu, "superholding" bi pored >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << veće preglednosti investicija omogućio i "prelivanje" sredstava za finansiranje ulaganja između oba stuba.

Holding Slovenske elektrane i Gen Energija su još 2007. godine ostvarili zajedno više od 42 miliona evra dobiti, pri čemu termoelektranu u Šoštanju čeka investicija u šesti blok veća od miljardu evra. Manji deo tog iznosa, odnosno 12,4 miliona evra, vlasnik je već uložio u šesti blok elektrane.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Slovenija planira energetski superholding

Izvor: EMportal, 15.Apr.2009, 17:37

Slovenačko ministarstvo privrede planira osnivanje novog preduzeća koje bi ujedinilo dva nacionalna energetska stuba - Holding Slovenske elektrane i Gen Energiju.

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.