Slovenačka konoplja može u hranu

Izvor: B92, 26.Maj.2015, 10:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenačka konoplja može u hranu

Slovenački uzgajivači konoplje konačno će moći da koriste svoje useve u prehrambenoj industriji, zahvaljujući novim propisima koji danas stupaju na snagu.

Budući da se industrijska konoplja, čija je masovnija sadnja u Sloveniji dozvoljena 2011. godine, trenutno gaji na oko 600 hektara, novi propisi korak su napred u omogućavanju da taj sektor postane ekonomski održiv, izjavio je slovenački ministar poljoprivrede Dejan Židan, a prenela agencija STA.

Novi potez >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << deo je napora Slovenije da ublaži propise u vezi sa konopljom.

Nedavno su dve parlamentarne stranke predložile legalizaciju marihuane u medicinske svrhe i rekreativnu upotrebu, kao i upotrebu konoplje u prehrambenim proizvodima.

Proteklih godina, bila je dozvoljena prodaja uvoznih prehrambenih proizvoda koji sadrže konoplju, ali domaćim uzgajivačima nije bilo dozvoljeno da proizvode niti prodaju takve proizvode.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.