Skupština Vojvodine usvojila budžet

Izvor: NaDlanu.com, 27.Dec.2011, 21:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skupština Vojvodine usvojila budžet

NOVI SAD, 27. decembra 2011. (Beta) - Poslanici Skupštine Vojvodine usvojili su u utorak pokrajinski budžet za 2012. godinu, koji iznosi 65,19 milijardi dinara.

NOVI SAD, 27. decembra 2011. (Beta) - Poslanici Skupštine Vojvodine usvojili su u utorak pokrajinski budžet za 2012. godinu, koji iznosi 65,19 milijardi dinara.Predsednik Vlade Vojvodine Bojan Pajtić izjavio je da budžet iznosi više nego što je Vojvodini zagarantovano Ustavom Srbije."Budžet pokrajine iznosi više od 8,5 odsto republičkog budžeta, što je više od sedam odsto koliko je zagarantovano Ustavom", rekao je Pajtić.On je naveo da će 18 milijardi dinara iz pokrajinskog budžeta biti usmereno na zapošljavanje i kapitalne investicije. "Želimo da nastavimo zapošljavanje ljudi u Vojvodini i da nastavimo trend od ove godine, kada je smanjen broj nezaposlenih", rekao je Pajtić.Pokrajinski sekretar za finansije Jovica Djukić izjavio je da od predvidjenih 65,19 milijardi dinara, transferi za plate zaposlenih u obrazovanju i za lokalne samouprave iznose 36,5 milijardi dinara.Prema njegovim rečima, to znači da realni budžet Vojvodine za narednu godinu iznosi 28,6 milijardi dinara, sa kojima pokrajina "praktično autonomno raspolaže".

Nastavak na NaDlanu.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.