Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Apr.2022, 23:40
Skuplja proizvodnja povrća
Poljoprivredno gazdinstvo Krainovih iz Čuruga decenijama je u proizvodnji povrća u zaštićenom prostoru i na otvorenom polju. Kako navode ovi vredni domaćini , povrtarska proizvodnja biće skuplja i do 30 % zbog skupih inputa ,što će kako naglašavaju Krainovi usloviti veće cene i rasade i povrća u berbi.
Proizvodnja u zaštićenom prostoru odvija se na 300 kvadratnih metara a na otvorenom polju na 5 jutara .Poljoprivredno gazdinstvo Krainovih gaji najraznovrsnije povrtarske >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kulture čime , kako ističu osiguravaju proizvodnju u pogledu prihoda vodeći računa i o pravilnom iskorišćavanju poljoprivrednog zemljišta u povrtarstvu.Zbog poskupljenja repromaterijala , semena ,djubriva , supstrata i opreme ,ovogodišnja proizvodnja povrća biće skuplja i do 30 procenata u odnosu na lanjsku .
“Za razliku od prošle godine sve je poskupelo za oko 30 procenata I semena I djubrivo I zemlja I radni sat radnika sve je poskupelo.Ove godine ćemo skuplje prodavati rasadu verovatno će 70 dinara biti paradajiz a prošle godine je bilo 40 do 50 dinara" izjavila je za RTV Milica Krainov iz Čuruga
“Semena paradajiza , djubrivo , pogotovo , zemlja , radna snaga,sve je poskupelo .Kupovali smo saksije svaki dan kada odeš druga je cena.Semena prava smo jedva našli .Sada ćemo videti kolika će biti cena rasada moraćemo povećati cenu ali ne znamo kako će to proizvodjaci podneti.A sigurno je da će biti I veća cena povrća na tržištu .Ne možemo davati po ceni kao prošle godine " kaže Toša Krainov.
Krainovi prodaju povrće od kuće , u selu i ,na pijacama u Bačkom Gradištu i Bečeju.Do sada kako ističu nisu imali problema oko prodaje povrća za šta je kažu Krainovi ključan kvalitet proizvedene robe kao i njihova dovoljna količine koja se isporučuje stalnim kupcima .
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...









