Skroman promet, pad indeksa Belex15

Izvor: B92, 15.Jun.2011, 16:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Skroman promet, pad indeksa Belex15

Beograd -- Promet na Beogradskoj berzi bio je danas skromnih 59,86 miliona dinara (594.717 evra), odnosno 80 odsto trgovanja u utorak.

Indeks Belex15 zagazio je u crveno i zaključen je na 779,95 indeksnih poena a opšti Belexline je imao neznatan rast od 0,04 odsto i završio je na 1.433,80 poena.

Najtrgovanija hartija je AIK banka [AIKB] sa solidnim prometom od 19,32 miliona dinara ali uz pad cene od 0,73 odsto čime se upisala među gubitnike u kontinuiranoj trgovini. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Sledi Soja protein [SJPT], sa A listinga, koji je imao malu realizaciju od šest miliona dinara ali se u mirnom danu na Berzi ipak našao medju trgovanijim akcijama. Akcije bečejskog preduzeća skuplje su, inače, za jedan odsto.

Komercijalna banka [KMBN] je imala realizaciju od 4,5 miliona a nešto manji je promet hartijama Agrobanke [AGBN] koje su pojeftinile za 0,59 odsto. Hartijama NIS-a [NIIS] trgovalo se u sredu za samo 3,78 miliona dinara uz pad vrednosti deonice za jedan odsto na 770 dinara.

Dobitnik dana su prioritetne akcije niške AIK banke [AIKBPB] koje su skuplje za 7,69 odsto a istrgovano je samo 20 hartija. I mlekara Imlek [IMLK] je poskupela za 2,45 odsto ali je imala mali promet akcijama od 1,24 miliona dinara i to je trend koji prati tu deonicu još od sredine maja ove godine.

Akcije beogradskog aerodroma [AERO], sa A listinga, opale su za 1,4 odsto na 559 dinara uz promet od samo 1,17 miliona dinara. Cena i trgovanje tom hartijom su u padu od kraja maja.

Trgovanje obveznicama činilo je oko petinu ukupnog prometa na Berzi, a najviše se trgovalo dužničkim hartijama godišta A2014, za četiri miliona dinara (40.022 evra).

Kada je reč o trgovanju po metodu preovlađujuće cene zapažena je trgovina akcijama preduzeća Čoka duvanska industrija [COKA] za 3,6 miliona, odnosno protrgovano je 2.000 hartija od emitovanih 39.630 komada.

Učešće stranih investitora bilo je 31,65 odsto u ukupnoj i 38,95 odsto u trgovni akcijama.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.