Izvor: FXLider.com, 11.Apr.2013, 17:33   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sirova nafta

Cena sirove nafte se spustila na skoro dvomesečni minimum nakon što je tražnja pala na najmanji nivo od aprila zbog zabrinutosti da će dužnička kriza u zoni evra nastaviti da negativno utiče na globalnu ekonomiju. Proizvodnja nafte u SAD-u prošle nedelje se popela na najviši nivo od januara 1997 godine čime je smanjena zavisnost od uzvoza.
Tokom azijskog trgovanja cena sirove nafte je oscilovala. Na jednočasovnom grafikonu MACD izlazi iz faze prekomerne prodaje dok RSI oscilira. Cena je uz oscilacije stigla do gornje Bolindžer trake tako da je moguć nastavak oscilovanja uz pad. Naša preporuka bila bi prodajna pozicija.

Strategy
Entry
1st target
2nd target
SHORT
90.61
89.78

89.25

Nastavak na FXLider.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta FXLider.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta FXLider.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.