Sindikat: Manjak FAP-a 4 mlrd. RSD

Izvor: B92, 16.Dec.2013, 17:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sindikat: Manjak FAP-a 4 mlrd. RSD

Priboj -- Jedinstveni sindikat Fabrike automobila Priboj (FAP), "Sloboda", saopštio je da je manjak FAP-a veći od četiri milijarde dinara.

Zbog toga protiv odgovornih treba da bude pokrenut postupak, poručuju iz sindikata.

Prema rezultatima vanrednog popisa imovine i obaveza za 2013. godinu, koji je sproveden po nalogu Ministarstva privrede, zalihe nedovršene proizvodnje, umesto prvobitno navedenih 4,43 milijarde dinara, iznose oko 73 miliona dinara.

"Na ovaj >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << način potvrđene su primedbe akcionara, iznete na vanrednoj sednici Skupštine akcionara od 26. septembra 2013. godine, da je iz FAP-a nestalo novca u vrednosti 400 kamiona", ističe sindikat "Sloboda".

Sindikat očekuje da nadležne državne institucije pokrenu postupak protiv odgovornih lica, budući da manjak iznosi vše od četiri milijarde dinara, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.