Simensova odluka će pokositi Nemce

Izvor: B92, 09.Mar.2016, 18:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Simensova odluka će "pokositi" Nemce

Minhen -- Nemački industrijski konglomerat Simens najavio je ukidanje oko 2.500 radnih mesta u svojim sektorima za naftu, gas, metale i rude.

Ovom odlukom najviše će biti pogođeni Simensovi radnici u Nemačkoj, javlja agencija Rojters.

Kompanija će istovremeno nastaviti sa angažovanjem novih radnika kako bi unapredila digitalnu industrijsku ekspertizu, navodi britanska agencija.

Najveći deo otpuštanja biće sproveden u Nemačkoj, gde će oko 2.000 Simensovih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << radnika ostati bez posla.

"Glavni cilj planirane mere je konsolidovanje aktivnosti i optimizacija obima prerađivačkih lokacija u Evropi kako bi se poboljšala konkurentnost u tržišnom okruženju koje nastavlja da bude teško", navodi se u saopštenju Simensa.

Kako navodi Rojters, Simens namerava da širom sveta angažuje najmanje 25.000 novih radnika u svakoj narednoj godini, zahvaljujući ulaganju više od milijardu evra u istraživanje i razvoj.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

"Simens" otpuššta 2.500 radnika šširom sveta, najvišše u Nemačkoj

Izvor: Blic, 10.Mar.2016, 01:22

Nemački industrijski konglomerat Simens (Siemens) najavio je ukidanje oko 2.500 radnih mesta u svojim sektorima za naftu, gas, metale i rude, čime će najviše biti pogođeni Simensovi radnici u Nemačkoj, javlja agencija Rojters...Kompanija će istovremeno nastaviti sa angažovanjem novih radnika...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.