Simens ispunio očekivanja

Izvor: B92, 27.Jan.2015, 15:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Simens ispunio očekivanja

Nemačka kompanija Simens, lider na svetskom tržištu elektronike i elektrotehnike, saopštila je da će zadržati celogodišnju prognozu profita.

Rezultati iz prvog poslovnog kvartala bili su u skladu sa očekivanjima.

"Poslovanje u većini naših sektora ispunilo je očekivanja", rekao je izvršni direktor kompanije Džo Kezer, a prenela agencija Frans pres.

Poslovna godina Simensa traje od oktobra do septembra, a u tri meseca zaključno sa decembrom neto >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << profit smanjen je 25 odsto na 1,09 milijardi evra. Nove narudžbe smanjene su 13 odsto na 18,01 milijardu evra, a prihodi su istovremeno uvećani tri odsto na 17,41 milijardu evra.

"Verujemo da će poslovno okruženje u 2015. biti složeno, delom zbog geopolitičkih tenzija", navodi firma, dodajući da očekuje da će, do kraja poslovne godine, vrednost narudžbi premašiti ukupne godišnje prihode.

Simens za poslovnu 2014/15. prognozira rast neto profita po akciji od 15 odsto.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.