Izvor: RTS, 03.Jun.2015, 17:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sertić s predstavnicima sindikata "Nezavisnost"
Ministar privrede Srbije Željko Sertić razgovarao je s predstavnicima Granskog sindikata "Nezavisnost" o problemima i mogućim rešenjima za preduzeća u procesu privatizacije.
Kako je saopštilo Ministarstvo privrede, Sertić je na sastanku rekao da su sindikati nezaobilazan partner u privatizaciji, i zahvalio predstavnicima sindikata zbog podrške i razumevanja, prenela je Beta.
"Svi zajedno >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << moramo da rešavamo probleme koji su gomilani decenijama i koje, nažalost, niko do sada nije hteo da sagleda u celosti", rekao je ministar.
Prema rečima Sertića, u javnosti je mnogo neistina, poluinformacija, glasina o stečaju nekih preduzeća.
"Svima je u interesu da se taj postupak privrede kraju, osim pojedinim direktorima koji bi i dalje da koriste dosadašnje pogodnosti kada je država, zarad političkih poena, finansirala tržišno neodržive gubitaše čiji se dugovi mere milijardama evra", rekao je Sertić.
Predsednik Granskog sindikata industrije, energije i rudarstva, Milorad Panović je objasnio da nikom od radnika nisu u interesu štrajkovi i protesti na ulici.
"Svesni smo trenutka u kojem je država i želimo da pomognemo da se u dijalogu s Vladom Srbije nađu najbolja i održiva rešenja. Rukovodstva sindikata racionalno posmatraju stvari, i svesni smo da se sada plaćaju računi zbog nebrige koja je vladala prethodnih godina. Svi želimo da se ovaj proces okonča što bezbolnije", zaključio je Panović.
Sertić i sindikat Nezavisnost razgovarali o privatizaciji
Izvor: Blic, 03.Jun.2015
Ministar privrede Srbije Željko Sertić razgovarao je danas s predstavnicima Granskog sindikata "Nezavisnost" o problemima i mogućim rešenjima za preduzeća u procesu privatizaciji...Kako je saopštilo Ministarstvo privrede, Sertić je na sastanku rekao da su sindikati nezaobilazan partner u privatizaciji,...










