Sektor osiguranja u Srbiji bezbedan

Izvor: B92, 16.Okt.2008, 13:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sektor osiguranja u Srbiji bezbedan

Beograd -- Državni sekretar u Ministarstvu finansija Srbije Slobodan Ilić kaže da sektor osiguranja u Srbiji nije ugrožen svetskom finansijskom krizom.

To je zaključeno na sastanku predstavnika osiguravajućih kuća u Srbiji sa članovima vladine radne grupe za praćenje uticaja svetkse krize na srpsko tržište, rekao je Ilić novinarima.

On je kazao da su u osiguravajućem sektoru poslednjih dana primetili oklevanje i odlaganje odluka klijenata oko kupovine >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << polisa životnog osigranja, ali da nije bilo povlačenja sredstava.

"Osigravajuće kuće su predložile određen broj mera koje će u narednim danima radna grupa razmotiriti", dodao je Ilić.

Predsednik Udruženja osiguravača Srbije Nebojša Divljan kazao je da je dobra incijativa Ministarstva finansija i radne grupe Vlade Srbije da se sastane sa predstavnicima sektora finansijskih usluga i da razmotri trenutnu situaciju i predloge za reagovanje.

"Osiguravajuća industrija je obavestila Ministarstvo da nema plasmane u problematične hartije od vrednosti u inostranstvu od kojih je i potekla kriza", naveo je Divljan, koji je i generalni direktor Delta Đenerali osiguranja.

Štedni oblici osiguranja i sredsta osiguranika, istakao je, pre svega su plasirana u najkonzervativnije i najsolidnije hartije od vrednosti, a to su obveznice stare devizne štednje.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

"Sektor osiguranja u Srbiji bezbedan"

Izvor: EMportal, 16.Okt.2008

Državni sekretar u Ministarstvu finansija Slobodan Ilić izjavio je da sektor osiguranja u Srbiji nije ugrožen svetskom finansijskom krizom i dodao da je to zaključeno na jučerašnjem sastanku predstavnika osiguravajućih kuća u Srbiji s članovima Vladine radne grupe za praćenje uticaja svetske...

Nastavak na EMportal...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.