Šećer poskupeo zbog proizvođača, trgovaca ili...

Izvor: N1 televizija, 04.Avg.2016, 19:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šećer poskupeo zbog proizvođača, trgovaca ili...

Šećer je u toku prethodne nedelje poskupeo za oko četiri odsto, u zavisnosti od proizvođača. Prema rečima trgovaca, cena šećera u veleprodaji skočila je za oko četiri dinara i to je razlog povećanja. Međutim, proizvođači se o tome još uvek nisu izjasnili.

Mnoge građane iznenadilo je poskupljenje šećera u pojedinim prodavnicama i to bez najave. Prema rečima trgovaca, do poskupljenja u prodavnicama jeste došlo zbog skuplje nabavke.

„Ono što je razlog >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << jeste isključivo promena nabavne cene proizvođača, odnosno kod nas su izvršene cene isključivo u visini iznosa koja je izvršena kod samog proizvođača. U dinarima vam je znači šećer otišao sa 82 na 85 ili 86. A najčešći odgovor proizvođača jeste da cenu grade na osnovu ponude i tražnje“, kaže Olivera Ćirković iz trgovinskog lanca Univerexport.

Međutim, u Privrednoj komori Srbije tvrde da ukoliko je došlo do poskupljenja šećera to se desilo se bez konkretnih razloga.

Šećera će, kako tvrde poznavaoci, biti dovoljno i za izvoz i za domaće potrebe, pa razlog poskupljenja treba tražiti u trgovinskim lancima:

„Cene su takve kakve diktira tržište, kao prvo. Kao drugo, ne možemo da govorimo o nestašicama, znači ta dva osnova parametra su zadovoljena. Zašto je došlo do poskupljenja i koliko procenata je za drugu vrstu analize. Cene šećera uopšte ne mogu da rastu do nekih nesrazmernih visina zato što to nije osnovna namirnica i zato što će kupovna moć domaćinstava i stanovništva da padne“, navodi Nenad Budimović iz Privredne komore Srbije.

Najveći proizvođač šećera u Srbiji Sunoko, nema komentar na poskupljenje.

Izvor: N1

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.