Izvor: S media, 27.Feb.2011, 14:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jeftiniji šećer od srede
Trgovinski lanci potpisuju danas ugovore za otkup šećera iz robnih rezervi i za desetak dana gradjani Srbije će moći da kupuju šećer po ceni od 98 dinara, izjavio je direktor Republičke direkcije za robne rezerve Goran Tasić.
On je rekao da se distribucija šećera trgovinskim lancima očekuje o sredu po jedinstvenoj ceni od 82,50 dinara.
"Do sada je prijavljeno 40 lanaca medju kojima su Ibea, BIS, Delta, SOS marketi, iz unutrašnjosti trgovinski lanci iz Zubinog >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Potoka,Kraljeva...", rekao je Krasić i dodao da su trgovinskim lancima pri otkupu šećera limitirani zavisni troškovi i marža.
Šećera nema, cene skaču
On je naveo da je rok za plaćanje 30 dana od dana preuzimanja šećera i da se u sredu očekuju isporuke šećeranama.
"U Ministarstvu za trgovinu su, na osnovu broja maloprodajnih objekatai broja stanovnika koje pokrivaju odredjeni trogovinski lanci,napravljene kvote koje odredjuju količine šećera po odredjenimtrgovinskim lancima", kazao je Tasić i dodao da je ukupno mešečna količina šećera koja će se obezbediti 3.000 tona.
Kada će se šećer pojaviti u prodaji, zavisiće, prem anjegovimrečima, od trgovaca, jer oni organizuju prevoz od robnih rezervi do šećerana.
Tasić je naglasio da šećera ima dovoljno za ovu intervenciju, a posle nje zalihe te namirnice u robnim rezervma će biti obnovljene.
(Beta)
Isporuka jeftinijeg šećera iz rezervi počinje u sredu
Izvor: Blic, 27.Feb.2011
BEOGRAD - Direktor Republičke direkcije za robne rezerve Goran Tasić izjavio je danas u Beogradu da će prve isporuke šećera iz rezervi po ceni od 98 dinara za kilogram početi od srede naredne sedmice...Biće potrebno nedelju dana da šećer stigne do svih potrošača u Srbiji, rekao je Tasić,...








