Sarajevska berza: Polovina prometa dionicama BH Telecoma

Izvor: SEEbiz.eu, 17.Feb.2017, 18:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sarajevska berza: Polovina prometa dionicama BH Telecoma

SARAJEVO - Skromnom statistikom završena je još jedna trgovinska sedmica na Sarajevskoj berzi. 

Svega 40.188 KM iznosi današnji promet, a za više od polovine ovog iznosa (21.700 KM) zaslužne su dionice BH telecoma. Sva tri SASX-a su u minusu, dok je BIFX zabilježio rast od 0,94% i sedmicu završio na 1.043,14 indeksnih poena. Jedina trgovana dionica na kotaciji fondova danas je Big investiciona grupa. Cijena dionice je porasla za 5,26% i iznosi 2 KM.

Dionicama >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu << četiri emitenta trgovano je u SASX-10. Dobitnik dana je BH telecom, koji je osim najvećeg prometa ostvario i rast vrijednosti od 0,65%. Danas je trgovano po cijeni 15,50 KM za dionicu. U plusu je još Bosnalijek, koji je dostigao 12,50 KM po dionici (0,08%). Elektroprivreda BiH se ponovo spustila na 11,50 KM po dionici zabilježivši pad od 4,17%. Po nepromijenjenoj cijeni (6,30 KM) trgovano je dionicama Sarajevo osiguranja. Vrijednost SASX-10 smanjena je za 0,72%.

Nastavak na SEEbiz.eu...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta SEEbiz.eu. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta SEEbiz.eu. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.