Izvor: B92, 29.Mar.2008, 17:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Salford nagradio proizvođače

Beograd -- Investicioni fond Salford organizovao je danas Dane rekordera Imleka.

Na osmim Danima rekordera Imleka izgledalo je kao da su mlekare oprostile optužbe proizvođačima mleka, a i da su stočari na momenat zaboravili na tvrdnje da su im otkupne cene mleka smanjenje u poslednjih mesec dana.

Možda, monopolista, možda i ne, ali sigurno uz puno glamura Salford je nagradio najbolje proizvođače od ukupno 14.000 kooperanata koliko ima. Uz ručak mišljenja i >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << o muzici i o otkupnim cenama bila su podeljenja.

Međutim neka mesta su ostala upražnjena. Neki nekadašnji rekorderi nisu bili pozvani a neki nisu došli.

"Nije vreme za veselje, mnoge farme će biti zatvorene jer ljudi više nemaju računice da gaje krave", kaže jedan od farmera.

Iako su pre nekoliko meseci proglašeni za monopoliste, mlekare iz grupacije Salford tvrde da otkupne cene mleka nisu smanjenje a da su u maloprodaji čak i smanjenje.

"Voleli bi da više plaćamo za mleko međutim to znači da bi smo morali da podignemo cene u malopradaji", kaže Slobodan Petrović, Direktor Salforda.

Salofrodovoj proslavi prisustvali su predstavnici ministarstva poljoprivrede, nauke i javne ličnosti.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.