Izvor: Danas, 26.Nov.2014, 23:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šabačke obveznice na tržištu za desetak dana

Beograd - Komisije za hartije od vrednosti odobrila je prospekt municipalnih obveznica Grada Šapca i prodaja građanima i firmama mogla bi da počne za desetak dana, potvrdio je predsednik te komisije Zoran Ćirović. Dodao je da je prinos na obveznice Šapca znatno veći od kamata na štednju u Srbiji, kao da je ta hartija od vrednosti nominalne vrednosti od 10.000 dinara svima pristupačna.

Grad Šabac je prva lokalna samouprava u Srbiji koja emituje municipalne obveznice kroz >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << direktnu javnu ponudu, izjavio je Aleksandar Bućić, pomoćnik generalnog sekretara Stalne konferencija gradova i opština (SKGO), uz čiju podršku je pripremljena emisija od 400 milion dinara, indeksiranu u evrima, od čega je polovina namenjena građanima. Pokrovitelj emisije je Banka Inteza, koja ima obavezu da otkupi sve obveznice koje se eventualno ne prodaju investitorima. Rok dospeća ovih obveznica je sedam godina, uz godišnju kamatu od šest odsto. Novac dobijen kroz emisiju tih hartija od vrednosti Grad Šabac će upotrebiti za izgradnju multifunkcionalnog gradskog bazena.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.