Izvor: B92, 13.Nov.2015, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sa "Bus plusom" sve do Pančeva?
U toku razgovori o delimičnom objedinjavanju usluga ATP i GSP "Beograd". Jedna karta za ATP i prve dve beogradske zone
I Pančevci bi uskoro mogli da budu pod kapom "Bus plusa", pišu Večernje novosti.
Plan da se linije ATP Pančevo objedine sa javnim gradskim prevozom u Beogradu krčka se već neko vreme, a direktor pomenutog preduzeća poručuje da su u toku ozbiljni pregovori sa GSP.
Ukoliko bude postignut dogovor o ujednačavanju tarifnog sistema, žitelji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Pančeva će sa samo jednom mesečnom kartom moći da plate prevoz i u Pančevu i u Beogradu.
Najveći broj putnika imamo na relaciji Pančevo - Beograd i zato želimo da im obezbedimo što bolji i jeftiniji prevoz - rekao je Milenko Krajnović, direktor ATP, za "Pančevac".
- Već smo održali nekoliko sastanaka sa gradskim upravama Pančeva i Beograda, kao i kolegama iz GSP. Jedna od ideja je da se obezbedi mesečna karta kojom bi putnici mogli da se prevoze autobusima ATP i vozilima GSP u prvoj i drugoj zoni u Beogradu.
U GSP "Beograd" kažu da oni ne donose nikakve odluke i da je za to nadležna Direkcija za javni prevoz.
- Čekamo da Pančevo ponudi predlog sporazuma - kratko je saopštio Uglješa Mitrović, direktor Direkcije za javni prevoz.
Ideju da se Pančevo, koje je teritorijalno bliže centru Beograda od pojedinih prigradskih opština i naselja, još više približi srpskoj prestonici i na ovaj način, više puta je letos najavio i gradonačelnik prestonice Siniša Mali.













