SASE: Ostvaren promet premašio 3,2 miliona KM

Izvor: Capital.ba, 09.Okt.2018, 14:57   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SASE: Ostvaren promet premašio 3,2 miliona KM

SARAJEVO, Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 3.211.603 KM, a u sklopu 46 transakcija ukupno je prometovano 137.074 vrijednosnih papira. Najveći porast vrijednosti, od 3,38 odsto danas su zabilježile obveznice FBiH ratnih potraživanja serije “E” i dostigle cijenu od 95,47 odsto, dok su pad vrijednosti registrovale akcije emitenta “Energoinvest” iz Sarajeva od 2,10 odsto sa cijenom od 0,78 KM. Na Slobodnom tržištu – ST1 ostvaren je ukupan promet >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << u iznosu od 3.197.958 KM. U okviru 22 transakcije trgovano je 128.337 akcija. Najveći dnevni promet zabilježen je akcijama “Solane” Tuzla u iznosu od 3.197.621 KM. Na Slobodnom tržištu – ST2 ostvaren je ukupan promet u iznosu od 4.260 KM. U pet transakcija prometovano je 275 akcija. Najveći dnevni promet zabilježen je akcijama emitenta “Fabrika duvana Sarajevo” u iznosu od 3.648 KM. Na kotaciji Investicionih fondova ostvaren je ukupan promet u iznosu od 2.159 KM. U tri transakcije prometovano je 718 akcija, saopšteno je iz Berze. Na kotaciji obveznica ostvaren je promet u iznosu od 6.925 KM. U sklopu 15 transakcija trgovano je 7.044 obveznice FBiH ratnih potraživanja. Na tržištu za emitente u stečaju trgovalo se akcijama emitenta “Hidrogradnja” iz Sarajeva u iznosu od 300 KM. U jednoj transakciji prometovano je 600 akcija. Vrijednost Bifiksa se nije mijenjala u odnosu na prošlo trgovanje. Vrijednost indeksa Sasiks-10 pala je za 0,20 indeksnih poena na 638,51, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,03 odsto. Vrijednost indeksa Sasiks-30 pala je za 0,92 indeksna poena na 1.114,94, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,08 odsto. Vrijednost Sase Islamskog indeksa – u saradnji sa BBI, Sasiks-BBI pala je za 2,13 indeksnih poena na 10.539,94, što u odnosu na prošlo trgovanje predstavlja pad od 0,02 odsto. Vrijednost indeksa Sasiks-FN nije se mijenjala u odnosu na prošlo trgovanje. Srna

Nastavak na Capital.ba...






Povezane vesti

Promet na Sarajevskoj berzi premašio 3,2 miliona KM

Izvor: Nezavisne Novine, 09.Okt.2018

SARAJEVO - Na današnjem trgovanju na Sarajevskoj berzi ostvaren je ukupan promet od 3.211.603 KM, a u sklopu 46 transakcija ukupno je prometovano 137.074 vrijednosnih papira.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Capital.ba. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Capital.ba. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.