Rusima Hrvatska poslednja na listi

Izvor: B92, 03.Apr.2015, 17:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rusima Hrvatska poslednja na listi

Hrvatska je za ruske turiste ubedljivo poslednja destinacija za odmor u ovogodišnjoj turističkoj sezoni.

Lideri turističke sezone 2015. za Ruse su destinacije na crnomorskoj obali Krasnodarskog kraja, Krim, Abhazija, Turska, Egipat, Grčka, Kipar, Bugarska i Hrvatska.

Do takvog zaključka došao je Odsek za sociologiju na Finansijskom univerzitetu pri Vladi Rusije.

Anketa provedena na stanovništvu, različiti sekundarni izvori i baza podataka, koja odražava >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ekonomsko ponašanje Rusa, poslužili su kao baza za istraživanje.

''Treba imati u vidu da konačno rešenje o mestu odmora Rusi donose kasnije, u maju ili početkom juna. Dakle, za sada ne možemo tačno odrediti tačan broj ruskih dolazaka na različite destinacije. Ali gruba slika se može već sad videti'', rekli su sastavljači rejtinga.

Istraživanje je pokazalo da je Krasnodarski kraj neupitni lider turističke sezone 2015. Sledi Krim, a potom Abhazija.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.