Izvor: S media, 14.Apr.2011, 15:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusija povećava devizne rezerve
Devizne rezerve Rusije su ponovo povećane i 8. aprila su dostigle nivo od 508,4 milijardi dolara prema 504,5 milijardi nedelju dana ranije, objavila je danas ruska centralna banka.
Povećanje za 3,9 milijardi dolara ostvareno je najviše zahvaljujući pozitivnoj kursnoj razlici.Finansijski analitičari su ocenili da je jačanje evra i funte u odnosu na američku valutu rezultrialo rastom od 2,3 milijarde dolara.Pozitivna dinamika cene zlataosigurala je još 700 miliona >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << dolara, dok je centralna banka na domaćem tržistu otkupila oko 900 milona dolara.
Kina: Devizne rezerve 3.000 milijardi dolara!
Ruske rezerve deviza i zlata su u martu povećane za 8,6 millijardi dolara, ili za 1,8 odsto, premašivši psihološku granicu od 500 milijardi dolara, prvi put od oktobra prošle godine.
MAN diže fabriku u Rusiji
Rusija je u 2010. godini povećala devizne rezerve za 39,9 milijardi dolara ili za devet procenata, podseća agencija RIA Novosti.
(Tanjug)










