Izvor: B92, 04.Okt.2005, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Rubin" se bori protiv falsifikata
Kruševac -- Vinarska kuća Rubin pokrenula je akciju pronalaženja falsifikatora alkoholnih pića koja to preduzeće proizvodi.
Rubin je za argumentovane informacije o falsifikatorima ponudila nagradu od 1.000 evra, u okviru akcije nalaženja i utvrđivanja krivične odgovornosti falsifikatora svojih robnih marki. Donosiocu informacija o falsifikatorima pića i etiketa Rubin će uručiti 1.000 evra, a u prijavi treba da budu navedeni tačno mesto i trenutak proizvodnje ili stavljanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u promet falsifikata.
Rubin je organizovao i posebne ekipe u kojima su radnici koji su specijalno obučeni za nalaženje falsifikata. Osmišljen je i poseban način vizuelnog prepoznavanja, kojim će brzo i lako na svakom mestu moći da bude proverena autentičnost kvaliteta alkoholnog pića Rubina, bez izdvajanja uzoraka za laboratoriju.







