Renta ostaje tri odsto

Izvor: Danas, 05.Mar.2009, 21:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Renta ostaje tri odsto

Izjava ministarke finansija Diane Dragutinović da bi Vlada Srbije trebalo da poveća iznos rente za eksploataciju nafte i gasa nametnula je pitanje da li je to u ovom trenutku realan zahtev imajući u vidu da je energetskim sporazumom sa Ruskom Federacijom predviđeno da Gaspromnjeft, novi vlasnik Naftne industrije Srbije, bude oslobođen plaćanja bilo kakvih dodatnih poreza ili taksi, saznaje Danas. Zorana Mihajlović-Milanović, bivši savetnik za energetiku u Vladi Srbije, ističe da nadležni u Srbiji nikada nisu imali ozbiljnu nameru da povećaju rentu za eksploataciju nafte.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.