Izvor: Banke.Online.rs, 17.Sep.2012, 10:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rekorderi smo po cenama

Naša zemlja će ovu godinu završiti sa dvocifrenom inflacijom, najvišom u Evropi. Slabljenje dinara dugotrajan izvor inflatornih pritisaka. Neophodno podići proizvodnju. CENE u Srbiji ne miruju, a inflacija će, prema proceni Narodne banke, u ovoj godini sigurno premašiti 10 odsto, što nas stavlja u sam vrh evropskih zemalja po visini ove stope. Da ćemo 2012. završiti sa dvocifrenom inflacijom, bilo je jasno već u avgustu, kada je zabeležena značajno veća stopa od uobičajene za ovaj mesec. A sve zbog poskupljenja mesa, cigareta, ali i, što je za avgust neuobičajeno, rasta cena voća i povrća. I tu se poskupljenja ne zaustavljaju. Uz sve to, očekuje nas i porast poreza na potrošnju - veća stopa PDV, što će imati dodatni udar na cene u trgovinama.

Nastavak na Banke.Online.rs...



Povezane vesti

U Srbiji do kraja godine dvocifrena stopa inflacije

Izvor: Capital.ba, 17.Sep.2012

BEOGRAD, Srbija je na samom vrhu evropskih zemalja po visini stope inflacije, jer će u ovoj godini ona sigurno premašiti 10 procenata, koliko je procijenila Narodna banka Srbije. U avgustu ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Banke.Online.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Banke.Online.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.