Izvor: B92, 16.Okt.2012, 14:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Regionalni putevi prioritet u 2013.
Beograd -- Iduće godine počeće realizacija regionalnih projekata u putnoj infrastrukturi, a budžet za te namene neće biti manji nego prethodni.
kako je najavila ministarka regionalnog razvoja i lokalne samouprave Verica Kalanović novac će biti ipak drugačije raspoređen.
Završetak autoputa Kragujevac-Batočina, koji je neophodan za razvoj Šumadije kao automobilskog centra Balkana, do kraja 2013. biće glavni prioritet, rekla je Kalanović na konferenciji "Finansiranje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << infrastrukture na lokalnom nivou - mogućnosti i izazovi".
Kao drugi prioritet ministarka je navela početak izgradnje regionalnog autoputa na proleće 2013. koji će povezati Koridor 10 i Koridor 11.
Na taj način će se, prema rečima Kalanović, povezati sedam opština sa oko 500.000 stanovnika, medju kojima su Kruševac, Kraljevo i Čačak.
"Plan je da taj autoput bude završen za četiri godine, imamo predvidjena sredstva, u procesu pregovora smo sa kineskom firmom o uslovima finansiranja i realizacije", kazala je Kalanović.
Ona je precizirala da je u planu i izgradnja regionalnog autoputa koji bi Novi Sad povezao sa Šapcom i Loznicom do Republike Srpske, početkom 2013. i vezivanjem Svrljiga sa Jabučkim Ravništem kroz istočnu Srbiju.
U planu je, osim toga, rekonstrukcija regionalnog puta Novi Pazar-Sjenica-Aljinovići prema Pešteru i izgradnja 10 kilometara novog puta u tom regionu.
Kalanović je rekla da se u mandatu ove vlade planira završetak Koridora 10 i jednog dela Koridora 11 od Obrenovca do Čačka, a možda i od Beograda do Čačka.
Ona je naglasila da je infrastruktura neophodan preduslov ekonomskog razvoja i znači investicije, podizanje konkurentnosti proizvodnje, osnivanje malih i srednjih preduzeća i zaustavljanje migracija.
Ministarka je napomenula da je dve trećine investicija smešteno duž Koridora 10, što nije slučajno.
Kalanović je napomenula da je Ministarstvo regionalnog razvoja iskreni partner lokalnim samoupravama i da želi da zajedno rešavaju probleme, kao i da bude karika izmedju centralne i lokalne vlasti.
Regionalni putevi prioritet u 2013.
Izvor: YU-Build.rs, 16.Okt.2012
- Iduće godine počeće realizacija regionalnih projekata u putnoj infrastrukturi, a budžet za te namene neće biti manji nego prethodni. Kako je najavila ministarka regionalnog razvoja i lokalne samouprave Verica Kalanović novac će biti ipak drugačije raspoređen.









