Referentna kamatna stopa ostaje 12,5 odsto

Izvor: Blic, 12.Maj.2011, 14:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Referentna kamatna stopa ostaje 12,5 odsto

Izvršni odbor Narodne banke Srbije (NBS) odlučio je danas da zadrži referentnu stopu na 12,5 odsto, saopštila je NBS.

Procena Izvršnog odbora je da će inflacija maksimum dostići u aprilu ili maju, a zatim početi da pada, kako bi u prvoj polovini 2012. godine bila u predviđenim granicama.

Za 2012. godinu NBS je predvidela inflaciju u granicama od tri do

šest odsto.

"Inflacija će opadati, pre svega, po osnovu slabljenja troškovnih pritisaka na rast cena hrane u slučaju dobre poljoprivredne sezone, kao i niske agregatne tražnje", navela je NBS.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.