Redizajnirani šporet osvaja strana tržišta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Mar.2010, 12:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Redizajnirani šporet osvaja strana tržišta

BEOGRAD - Redizajn nekadašnjih šporeta "smederevaca" i novi modeli najviše se traže na inostranom tržištu u Nemačkoj, Slovačkoj, Češkoj i Rumuniji i SAD, saopštila je danas kompanija "Invej" u okviru koje posluje smederevska fabrika "Milan Blagojević".

Moderni šporeti su, kako je navedeno, osvojili pre svega žitelje južne Srbije, mnoga domaćinstva u regionu, ali i širom Evrope.

Krajem prošle godine iz smederevske fabrike pojavilo se šest novih modela, među >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << kojima je posebnu pažnju privukao električni mini šporet sa keramičkom pločom - "miniluks", koji je atraktivan za manje kuhinje, vikednice i apartmane.

Reč je modernim modelima šporeta na čvrsto gorivo, gas, struju, među kojima su najpopularnijima "Rojal", "Magnum", "Olimp", "Vesta" i ostali.

Veliki doprinos prodaji šporeta iz fabrije "Milan Blagojević" dala je akcija "staro za novo", koja je svima pružila mogućnost da dopremanjem starog šporeta bilo kojeg proizvođača, kupe novi po znatno nižoj ceni.

Najviše se na taj način kupuju modeli "rojal", "magnum", "hera", kao i mini elkterični stednjak, a postoji i veliko interesovanje za zamenu starog šporeta na čvrsto gorivo za "kekec", koji radi na gas.

Iz smederevske fabrike godišnje izađe više od 100.000 različitih modela šporeta, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.