Izvor: B92, Beta, 15.Jan.2010, 17:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rast indeksa uz mali promet
Beograd -- Na Beogradskoj berzi indeksi akcija završili su u skromnom plusu - Belex15 je porastao 0,67 odsto, a opšti Belexline ojačao je 0,59 odsto.
Promet je vredeo 32,42 miliona dinara (333.994 evra). Učešće stranih investitora bilo je 56 odsto u ukupnoj i 69 u trgovini akcijama pri čemu u kupovini akcija više od 71 a u prodaji 66 odsto.
U kontinuiranoj trgovini akcijama gotovo 20 odsto poskupeo je Progres [PRGS], na 122 dinara. Cena Vitala [VITL] povećana >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je sedam odsto, Kredi banke [CYBN] pet I po, Agrobanke [AGBN] četiri, a Jedinstva Sevojno [JESV] gotovo tri.
Više se trgovalo samo hartijama Agrobanke, za 11,94 miliona dinara. Veći promet zabeležen je i u trgovini akcijama AIK banke [AIKB], od 5,54 miliona dinara, kao i Energoprojekta [ENHL], sa A Listinga, od 1,36 miliona.
Gubitnike na kontinuiranom segmentu predvodi Velefarm [VLFR] maksimalnim padom od 12 odsto, Globos osiguranje [GLOS] je pojeftinilo tri procenta, Jubmes banka [JMBN] malo više od dva, a Metals banka [MTBN] i Meser Tehnogas [TGAS] po nešto više od procenat.









