Rast indeksa berze, uz manji promet

Izvor: B92, Beta, 24.Jul.2009, 15:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rast indeksa berze, uz manji promet

Beograd -- Oba indeksa Beogradske berze danas su zabeležila rast vrednosti - indeks Belex15 imao je rast od 0,52 odsto, a indeks Belexline od 0,21 odsto.

Učešće stranih investitora u ukupnoj trgovini iznosilo je 19,94 odsto, u trgovini akcijama 20,28 odsto, a u kupovini akcija njihovo učešće je 27,32 odsto, a u prodaji 13,18 odsto.

Promet od 26,5 miliona dinara (285.306 evra), vredeo je oko šest miliona dinara manje nego juče. Najveći promet na kontinuiranom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << segmentu imala je AIK banka [AIKB] sa 6,2 miliona dinara.

Najveći rast vrednosti u kontinuiranoj trgovini imale su akcije Agrocoop Novi Sad [AGRC] sa 7,04 odsto, a prodato je pet akcija po ceni od 380 dinara. Najveći pad vrednosti imao je Velefarm Beograd [VLFR] od sedam odsto i Bambi Banat [BMBI] 6,22 odsto.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.