Raskinut ugovor o prodaji Želvoza

Izvor: S media, 21.Apr.2011, 17:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Raskinut ugovor o prodaji "Želvoza"

Agencija za privatizaciju raskinula je ugovor o prodaji Fabrike železničkih vozila "Želvoz" iz Smedereva rumunskom konzorcijumu "Remar i Grampet".

"Kupac nije obezbedio kontinuitet proizvodnje a nije ni ispoštovao obaveze iz socijalnog programa", rečceno je Tanjugu u Agenciji za privatizaciju povodom raskida ovog ugovora i najavljeno da će Agencija u najkraćem mogućem roku imenovati zastupnika društvenog kapitala u tom preduzeću.

"Želvoz" je >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << privatizovan u decembru 2007. godine, a rumunski konzorcijum se obavezao da će, pored isplaćene cene od oko 1,15 milion evra, u naredne tri godine investirati 7,5 miliona evra.

Zaposleni u "Želvozu" su krajem februara ove godine stupili u generalni štrajk zahtevajući da vlasnik fabrike isplati zaostale zarade i ispuni ugovorene obaveze.

Otkazi članovima Štrajkačkog odbora u Želvozu

Strajk glađu u Želvozu

Zvezda i Partizan možda neće biti privatizovani

Nezadovoljni stanjem u fabrici, ASNS i Samostalni sindikat u "Želvozu" organizovali su generalni štrajk 28. februara. U međuvremenu je generalni direktor Slobodan Ristić podneo ostavku iz "ličnih razloga".

To preduzeće ima 1.452 radnika, radnici nisu dobili novembarsku i decembarsku platu, a isplaćeno im je samo pola januarske plate od ove godine.

Krajem marta oko 500 nezadovoljnih radnika protestovalo je ispred Agencije za privatizaciju i Vlade Srbije tražeći raskid kupoprodajnog ugovora.

(Tanjug)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.