Rasipništvo problem „Galenike“

Izvor: S media, 23.Jun.2011, 12:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rasipništvo problem „Galenike“

„Galenika“ ne može da se vadi na dugovanje „Velefarma“ niti bilo koje druge veledrogerije. Razlog njihovog gubitka i blokade računa je rasipništvo prvog čoveka te fabrike lekova.

„Galenika“ ne može da se vadi na dugovanje „Velefarma“ niti bilo koje druge veledrogerije. To nije razlog njihovog gubitka i blokade računa, već rasipništvo prvog čoveka te fabrike lekova - kaže za „Blic“ izvor blizak „Galenici“ i farmaceutskom tržištu >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Srbije. Dok policija u „Galenici“ istražuje transakcije i distribuciju lekova, direktor te zemunske fabrike Nenad Ognjenović uživa na odmoru.

Policija u Galenici, fabrika staje sa radom?

Investitorima još privlačni EPS, Galenika i Telekom

- Potraživanja od „Velefarma“ u bilansu se ne prikazuju kao negativni saldo, već kao dobit. Zato izjava direktora „Galenike“ da je do blokade računa i problema u proizvodnji i funkcionisanju fabrike dovelo to što ne mogu da naplate potraživanja nema nikakvog smisla. Na nelikvidnost „Galenike“ prevashodno je uticalo neracionalno poslovanje, ali i činjenica da su na visoke pozicije postavljani političari, a ne menadžeri - tvrdi izvor „Blica“.

Sunovrat „Galenike"

Naš izvor nastavlja da „Galenici“ iz godine u godinu pada promet, kao i učešće na tržištu. Sve manji broj njihovih lekova se prepisuje na recept. Isto tako, najprodavaniji lek nekada je bio „Galenikin“ „bensendin“. Sada je priča drugačija i ovaj poznati medikament u apotekama ne može da se nađe.

(Blic)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.