Izvor: B92, 26.Feb.2014, 18:17 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radnici Želvoza obnovili proteste
Smederevo -- Radnici Fabrike železničkih vozila Želvoz iz Smedereva nastavili su proteste okupljanjem u Skupštini Smedereva zahtevajući isplate otpremnina.
Radnici Želvoza juče su obnovili proteste u Skupštini Smedereva, započete 15. januara, a koje su tri puta prekidali.
Poslednje zamrzavanje protesta bilo je posle obećanja prvog potpredsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučiča 16. februara da će do 28. februara dobiti otpremnine.
Pošto im je preneto da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << obrasci za otpremnine nisu korektno popunjeni radnici su sada rezervisani prema obećanju Vučića i okupljaju se u gradskoj skupštini, a sindikalne vođe se sastaju sa gradonačelnicom Smedereva Jasnom Avramović.
"Dogovorili smo se da do petka spreme dokumentaciju za Ministarstvo rada da bi dobili novac za socijalni program koji je Vlada 22. februara donela, a Službeni glasnik juče objavio", rekla je agenciji Beta Avramovićeva.
Ona je dodala da se sa sindikalnim vođama dogovorila da ih svakodnevno obaveštava dokle se stiglo sa procedurom isplate otpremnina.
Prethodna dokumentacija predata Ministarstvu privrede u novembru 2013, trebalo je da bude uručena Ministarstvu rada, u međuvremenu su se realno promenili podaci i potrebno je iznova pripremiti sve papire.
"To je veoma ozbiljan tip korekcije koji usporava rad jer imamo nove podatke, a mi do sada nismo dobili konkretne primedbe šta ne valja u našim dokumentima. Sad je drugačiji presek za tri meseca, što takođe treba uskladiti" rekao je agenciji Beta predsednik sindikata ASNS Želvoza Dragan Milijašević.





