Radionica za učenike Gimnazije Jovan Jovanović Zmaj

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 09.Mar.2023, 23:24

Radionica za učenike Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj"

Na Međunarodnoj izložbi „Artekspo“, u okviru Međunarodnog sajma knjiga, održana je radionica za učenike Gimnazije "Jovan Jovanović Zmaj" iz Novog Sada. Tema radionice bila je izrada obeleživača za knjige.

Pisati mogu svi, ali baviti se kaligrafijom je poseban vid umetničkog pisanja koje zahteva strpljenje i talenat da se pomoću olovke, pera ili penkala stilski ispisuju tekstovi na različitim vrstama papira ili tkanina. Sve to su gimnazijalci Jovine gimnazije radili >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << sa profesorkom Jasminom Pivnički.

Kaligrafija se u našoj kulturi negovala još od davnina i važan je deo očuvanja nacionalnog identiteta. Zato je na štandu pokrajinskog sekretarijata za kulturu odlučeno da se posebna pažnja posveti baš ovoj veštini pisanja.

Nakon što su na radionici kaligrafije napravili obeleživače za knjige, učenici Jovine gimnazije, poklonili su ih posetiocima Sajma knjiga.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.