Izvor: Blic, 13.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Provajderi traže odštetu
Provajderi traže odštetu
BEOGRAD - Grupa od osam Internet provajdera najavila je juče da će tužiti 'Telekom Srbija' zbog nanete štete, jer im ta kompanija više meseci onemogućava da obavljaju deo svojih poslova. 'Svakodnevno zajedno gubimo oko 150.000 dinara zbog toga što nam je ‘Telekom’ nezakonito ukinuo veze za prenos glasa Internetom', rekao je novinarima portparol Udruženja provajdera Bogoljub Pješčić.
'Telekom', istakao je Pješčić, umesto >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da se uključi u savremene tokove i razvija prenos glasa internetom, pokušava provajdere da spreče da to rade, iako prenos glasa internet protokolom nije pod monopolom. Vlasnik Internet provajdera KSD Stanimir Jovanov je objasnio da je prenos razgovora Internetom u interesu građana, jer je nekoliko puta jeftiniji nego razgovor telefonom.



